Przerobić IVECO na brygadówkę – czy to opłacalne rozwiązanie?

Strona główna / Aktualności / Przerobić IVECO na brygadówkę – czy to opłacalne rozwią...
Przerobić IVECO na brygadówkę – czy to opłacalne rozwiązanie?

Przerabianie samochodów dostawczych w środek transportu dla zespołów pracowniczych staje się coraz bardziej popularne. Ale czy warto zastanawiać się nad taką opcją?

 

Wielu prywtanych właścicieli samochodów już dostrzegło, że przeróbka dostawczaka w kampera jest nie tylko ekonomicznie korzystna w porównaniu z zakupem gotowego modelu, ale także umożliwia indywidualne dostosowanie wnętrza. Czy sytuacja będzie podobna dla klientów biznesowych, którzy stają przed dylematem: zakup gotowego pojazdu brygadowego czy adaptacja standardowego samochodu do przewozu ekip? Na pewno nie we własnym zakresie, gdzie przeszkodą jest fakt, że mało która firma zajmująca się szeroko rozumianym transportem ma czas oraz odpowiedni personel zajmujący się tego typu modyfikacjami. Ale co, jeśli można nabyć już przystosowany pojazd przez specjalistów?

 

IVECO furgon brygadowy

 

Oferta IVECO w kontekście transportu brygadowego.

Od dłuższego czasu czasu IVECO prezentuje w ofercie modele dostawcze przystosowane do przewozu pasażerów, takie jak Daily Start, Daily Line, Daily Tourys, czy nowość - Daily Access. Jednak ekipy pracownicze potrzebują też przestrzeni ładunkowej. Co z zespołami, które potrzebują przewozić sprzęt w bagażniku?

 

IVECO furgon brygadowy dla ekip pracowniczych

 

Komfort i bezpieczeństwo w ofercie IVECO.

Dla ekip wymagających przestrzeni ładunkowej, IVECO proponuje model Daily z kanapą na trzy lub cztery osoby. Zapewniają one komfort i bezpieczeństwo dzięki trzypunktowym pasom i funkcjonalnym zagłówkom. W kanapie można znaleźć wiele łatwo dostępnych schowków, a sama kabina, oprócz schowków w ścianie bocznej, posiada dodatkową przestrzeń w podsufitce w przedniej części. Od 2021 roku pojawiły się także całkiem nowe, wygodne fotele. To rozwiązanie pozwoliło zmniejszyć nacisk na ciało użytkownika o 30 proc., co razem z wydłużonym o 2 cm siedziskiem znacząco poprawia komfort podróżowania, zwłaszcza podczas dłuższych tras.

 

IVECO furgon brygadowy dla ekip pracowniczych, które potrzebują przestrzeni ładunkowej

 

Nie tylko komfort, ale też funkcjonalność.

Zawieszenie w IVECO zostało starannie zaprojektowane. Innowacyjny system AIR-PRO dba o ciśnienie w amortyzatorach, co przekłada się na lepsze właściwości jezdne. Dzięki temu systemowi nadwozie IVECO przechyla się w zakrętach nawet o 30 proc. mniej niż samochody pozbawione pneumatyki. Zaletą pneumatycznego zawieszenia w pojazdach tego typu jest też możliwość regulacji wysokości pojazdu, pozwalając na łatwy załadunek i rozładunek. Pracę systemu można obserwować na ekranie TFT zainstalowanym w pojeździe. Wszystko to sprowadza się jednak do wersji o dopuszczalnej macie całkowitej 3,5 tony.

Jeśli chodzi o przyczepy, IVECO może poszczycić dużymi możliwościami, albowiem jako jeden z nielicznych producentów montuje haki holownicze, homologowane na uciąg 3,5 t w każdym modelu. Ale co, gdy potrzebujemy więcej miejsca, a przyczepa nie jest opcją? Wtedy warto rozważyć propozycję Grupy DBK.

 

IVECO Daily - funkcjonalna brygadówka

 

Nowe spojrzenie na brygadówki od Grupy DBK.

Połączenie cech 3-osobowego dostawczaka z udogodnieniami pojazdu 6- lub 7-osobowego? To możliwe z modelem L4 z nadłuższym wymiarem przestrzeni ładunkowej. Możliwa jest także adaptacja modelu L3 dla tych, którzy potrzebują bardziej zwrotnego pojazdu. Modyfikacja wersji „od producenta”, polegająca na dołożeniu kolejnego rzędu foteli, zmniejsza przestrzeń ładunkową jedynie o nieco ponad metr. Przyglądając się liczbom mówimy tutaj o 3,5 m przestrzeni bagażowej za ściana grodziową. Dla klientów, których środowisko pracy wymaga manewrowania pojazdem w ciaśniejszych przestrzeniach, Grupa DBK może zaproponować rozwiązanie opierające się na „blaszaku” Daily L3. Ten furgon posiada rozstaw osi 3520 mm, czyli o prawie 600 mm mniej niż większy brat L4, mimo to – podobnie jak w większej wersji – istnieje możliwość przekształcenia go na pojazd brygadowy. Po takiej modyfikacji samochód będzie posiadał aż 2,7 m przestrzeni ładunkowej. Wspominając o poręczności pojazdu, warto wspomnieć, iż oba modele wyposażone są w napęd na tylnią oś, co gwarantuje mniejszy promień skrętu, a co za tym idzie najlepszą w tym segmencie manewrowość.

 

IVECO Daily dla ekip pracowniczych

 

Nie tylko przestrzeń, ale także moc.

IVECO oferuje silniki o pojemności 2,3 oraz 3,0 litra. Zainteresowani kierowcy znajdą tu zarówno wersje manualne, jak i automatyczne. Kierowcy, którzy cenią wygodę podróży samochodem z automatyczną skrzynią biegów, mogą cieszyć się jazdą, mając do dyspozycji aż 207 KM. Słabsza jednostka 180 KM występuje również w zestawieniu z manualną przekładnią. Są to przekładnie 6-cio biegowe o wysokiej precyzji zmiany przełożeń. Docenią je zwłaszcza kierowcy pracujący w miastach, gdzie „wachlowanie” lewarkiem jest szczególnie częste. Co ciekawe, IVECO zapewnia, iż dzięki aktualnej konstrukcji, moment obrotowy zwiększył się o 15 proc. 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami pod numerem: +48 662 042 200 >>

 

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.
48 662 042 200
formularz kontaktowy