Lawety Daily: wszechstronne i efektywne

Strona główna / Aktualności / Lawety Daily: wszechstronne i efektywne
Lawety Daily: wszechstronne i efektywne

Jeśli laweta, to zdecydowanie na podwoziu IVECO Daily, które świetnie radzi sobie zarówno w transporcie międzynarodowym z przyczepą, jak i w standardowych zastosowaniach jako pomoc drogowa.

 

Ta opinia nie jest jedynie subiektywna – opiera się na licznych, konkretnych argumentach.

Kluczowe cechy IVECO Daily obejmują mocną konstrukcję na pełnej ramie i dynamiczny 3.0-litrowy silnik, co zapewnia imponującą siłę ciągu. Jednakże, dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe i ekonomiczne doprowadziły do tego, że niektóre rozwiązania, które były efektywne kilka lat temu, dzisiaj niekoniecznie się sprawdzają. Powodów jest kilka, a rozwiązaniem na nie jest np. Daily 50C, który doskonale sprawdzi się jako pojazd realizujący transporty długodystansowe, czy mądrze skonfigurowany model 70C. 


Dwa najpopularniejsze modele lawet Daily to 35S do transportu pojazdów z przyczepą oraz 70C jako pomoc drogowa z platformą hydrauliczną. Wersja 35S na kole pojedynczym z silnikiem 3.0 o mocy 180 lub 205 KM i automatyczną skrzynią biegów, pozwalała na komfortowy transport do trzech pojazdów. Mało które auto dostawcze innej marki mogło sprostać temu zadaniu z uwagi na silniki o mniejszych mocach i momentach obrotowych, czy z uwagi na mniejsze uciągi.

Z kolei 70C to podwozie doskonale nadające się pod zabudowę w oparciu o platformę hydrauliczną o masie 1,5 tony do przewożenia pojazdów o ciężarze własnym do 3 ton dostępne z różnymi rodzajami kabin. Pojazdy te, czy to z krótką kabiną, czy z kabiną brygadową przystosowaną do przewozu 6 pasażerów, idealnie sprawdzały się jako pomoce drogowe świadczące usługi assistance.

Te dwa modele stanowiły podstawę oferty IVECO w segmencie autolawet, lecz teraz, w odpowiedzi na zmiany rynkowe, pojawiły się nowe opcje: Daily 50C i 70C przystosowane do transportu pojazdów.


Wpływ pandemii oraz zawirowań geopolitycznych spowodował zmiany w handlu i transporcie. Firmy transportujące pojazdy coraz częściej zamiast drogich i dużych zestawów typu LORRA,wybierają mniejsze, tańsze i bardziej elastyczne pojazdy, dostosowane do aktualnych potrzeb rynku. Dodatkowo, zwiększająca się liczba pojazdów elektrycznych na drogach, które są cięższe od tradycyjnych samochodów, wymaga adaptacji floty lawet. Przewożone nimi pojazdy, nawet te małe, już nie ważą 800-1200 kg jak kiedyś, a 1200 – 1500 kg. W niektórych wypadkach masy te dochodzą nawet do 2400 kg, a z czymś takim zwykła laweta może sobie nie poradzić. W tym kontekście, modele Daily 50C i 70C oferują nowoczesne rozwiązania, dostosowane do tych wyzwań.


Daily 50C, czyli „pięćdziesiątka”, o DMC 5200 kg, sprawdzi się zarówno w transporcie elektrycznych SUV-ów, jak i innych typów pojazdów. Przewiezie każdego elektryka, SUV-a o masie do 2400 kg oraz każdy dostawczy furgon dostępny na naszym rynku. Techniczna ładowność tego pojazdu wynosi 2400 kg, a po zabudowie w postaci platformy aluminiowej najazdowej oraz z przyczepą o DMC 3,5 tony stanowi on uniwersalny zestaw, zastępując część segmentu modelu 35S. Pozwala na przewóz trzech „osobówek”, w tym jednej cięższej lub „blaszaka” i dwóch „osobówek” lub nawet dwóch „blaszaków”. Tym samym uzupełnia doskonale lukę na rynku, spełniając oczekiwania wielu klientów.


 

 

Nie ulega wątpliwości, że sektor usług pomocy drogowej stoi przed wyzwaniem dostosowania swojej floty do obsługi znacznie cięższych pojazdów elektrycznych. Centralnym zagadnieniem jest wybór odpowiedniego pojazdu bazowego, który najlepiej spełni te nowe wymagania. Nasi eksperci wskazują na pojazd Daily 70C z lekką aluminiową zabudową lawetową. Wykorzystanie tej konfiguracji, pozbawionej ciężkiej hydrauliki, zwiększa ładowność do 3,5 tony. Dzięki temu, Daily 70C może bez problemu transportować załadowane dostawczaki lub busy o DMC do 3500 kg. Jest to rozwiązanie idealne zarówno dla firm ubezpieczeniowych, jak i wypożyczalni samochodów, umożliwiając dostarczenie każdego rodzaju pojazdu zastępczego bez ryzyka przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej.

W obliczu szybkich zmian, jakie zachodzą w otaczającym nas świecie, branża autolawet również musi ewoluować, poszukując innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają rosnącym oczekiwaniom rynku i klientów. Właśnie dlatego zalecamy konsultacje z naszymi ekspertami przy zakupie podwozia do zabudowy. Nasza specjalistyczna wiedza i bogata oferta pojazdów najwyższej klasy pozwala na znalezienie optymalnego rozwiązania dostosowanego do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.
48 662 042 200
formularz kontaktowy