IVECO Daily – lekkość w działaniu

Strona główna / Aktualności / IVECO Daily – lekkość w działaniu
IVECO Daily – lekkość w działaniu

Czy wytrzymałość może również stanowić przeszkodę? Okazuje się, że czasami faktycznie może stać się nie lada problemem.

 

Przez wiele lat IVECO w modelu Daily musiało mierzyć się z z tego rodzaju ciekawym kłopotem. Na szczęscie sytuacja ta odchodzi w przeszłość. Obecnie, ten włoski pojazd dostawczy udowadnia, że pod względem wytrzymałości kompromisy są nieakceptowalne, ale z powodzeniem można ich szukać gdzieś indziej.

Dzięki masywnej konstrukcji, bazującej na mocnej ramie, pojedynczych czy bliźniaczych kołach, zaawansowanemu zawieszeniu i tylnemu napędowi, IVECO Daily zdobyło reputację jednego z najbardziej wytrzymałych i zarazem jednych z najcięższych w swojej kategorii. Tym samym, nawet modele o DMC do 3,5 tony (będące cięższe od konkurentów o 40-60 kg) miały zdolność do przewożenia znacznie większych ciężarów niż sugerowałyby ich podstawowe parametry. W konsekwencji nadużywano często tej konstrukcji, co stanowiło wyzwanie przede wszystkim dla firm produkujących zabudowy. Ostateczna wytrzymałość pojazdu była determinowana przez najmniej wytrzymałe elementy – w tym przypadku zabudowę, która często była projektowana z myślą o lżejszych samochodach, takich jak Fiat Ducato czy Renault Master.

 

IVECO Daily lekki kontener

 

W efekcie zabudowy te nie radziły sobie z dużymi obciążeniami. Ulegały uszkodzeniom, odkształceniom lub pękaniem, co prowadziło do reklamacji. Nie dziwi więc fakt, że musiały być one dostosowywane do specyfiki modelu Daily. Powodowało to jednak wzrost masy całego pojazdu. I tu pozornie koło się zamyka. Jednak nie w przypadku IVECO! Korzystając z solidnej konstrukcji Daily, stworzono wersję z rozstawem osi 4100 mm, zdolną pomieścić zabudowę na 10, a później nawet 12 europalet. W tym samym czasie konkurencja zaczęła rezygnować z jednostek o większej pojemności, co przyczyniło się nie tylko do wyróżnienia Daily w segmencie pojazdów do 3,5 tony DMC z jego 3-litrowym silnikiem ale także pojawieniem się we flotach długodystansowych.

 

IVECO Daily o DMC do 3,5 tony mogący zabrać na pokład nawet 1000 kg ładunku, w konfiguracji kontenera mieszczącego 8 europalet i windę o udźwigu 750 kg.

 

Dzisiaj IVECO oferując model o DMC do 3,5 tony zdolny do przewozu nawet 1000 kg ładunku, czyli o około 200 kg więcej niż konkurencja, w kontenerze mieszczącym 8 europalet oraz windę o udźwigu 750 kg, prezentuje się jako prawdziwy ciężarowy lider. Jest to najnowsza wersja Daily 35S16H, napędzana 3,0-litrowym silnikiem o mocy 160 KM, która gwarantuje doskonałą wydajność, dużą moc oraz niezawodność. Dodatkowo, ten model wyposażony jest w lekką i mocną zabudowę kontenerową o wymiarach 4200 x 2100 x 2300 mm.

 

Winda o udźwigu 750 kg w IVECO Daily

 

Stosując innowacyjne rozwiązania, takie jak specjalna niskoprężna pianka PET pod warstwami laminatu, optymalizacja profili aluminiowych oraz modyfikacja tylnego portalu, oszczędzono łącznie około 180 kg. A wymiana sklejki na podłogę kompozytową dała dodatkowe 50 kg oszczędności. Ostateczny efekt? Możliwość załadunku nie 800, ale 1000 kg ładunku.

 

Daily 35S16H lekki kontener

 

Po pierwsze to ponad 20% (czyli 200 kg) więcej ładunku zabranego w każdym kursie. Liczby tutaj nie kłamią: 200 kg więcej x 250 dni pracujących w roku = 50 000 kg (50 ton) – o tyle ładunku w ciągu roku zabierzecie więcej dzięki lżejszej zabudowie. Ale idźmy dalej: 50 ton x 4 lata czyli typowy obecnie okres eksploatacji pojazdu = 200 000 kg (200 ton). I tyle można przez te 4 lata przewieźć więcej, czyli więcej zarobić. Po drugie – zużycie paliwa. Przewożenie przez 4 lata dodatkowych 200 kg ładunku pozwoli zaoszczędzić nawet 1 litr paliwa dziennie. W ciągu 4 lat eksploatacji, przekłada się to na oszczędność 5 600 PLN przy aktualnej średniej cenie paliwa. 

Najnowszy Daily z 3,0-litrowym silnikiem i lekkim kontenerem to doskonała propozycja dla sektora dystrybucyjnego. Jest to gwarancja niezawodności i konkurencyjności na rynku. Serdecznie zapraszamy do przetestowania.

zabudowa ze specjalnej niskoprężnej pianki PET w IVECO Daily

 

Zadzwoń i zapytaj o dostępność +48 662 042 200>> 

 

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.
48 662 042 200
formularz kontaktowy