Inteligentne zawieszenie Air-Pro – gwarancja pełnej kontroli nad samochodem

Strona główna / Aktualności / Inteligentne zawieszenie Air-Pro – gwarancja pełnej kon...
Inteligentne zawieszenie Air-Pro – gwarancja pełnej kontroli nad samochodem

Kierując pojazdem dostawczym, z łatwością zauważymy, jak wielki wpływ na jego zachowanie na asfalcie ma stan jego załadunku.

 

Pojazd nienapełniony reaguje zupełnie inaczej niż ten przeładowany. Twardsze zawieszenie minimalizuje przechyły boczne, ale powoduje silniejsze drgania i rezonans nadwozia. Z kolei zawieszenie bardziej miękkie może prowadzić do uczucia niepewności i kołysania się pojazdu. W odpowiedzi na te wyzwania IVECO wprowadziło innowacyjne zawieszenie Air-Pro, które gwarantuje, że uczucia podczas jazdy są niezmienne, niezależnie od stanu załadunku.

 

Inteligentne zawieszenie Air-Pro w IVECO Daily

 

Nowoczesne zawieszenie Air-Pro w modelu IVECO Daily Mechanizm ciągłej kontroli tłumienia Zawieszenie AIR-PRO w dostawczych modelach IVECO zostało zaprojektowane równocześnie z wprowadzeniem najświeższego modelu Daily na rynek. Bazuje ono na mechanizmie ciągłej kontroli tłumienia (CDC), który błyskawicznie dostosowuje się do nierówności terenu i co 10 milisekund reguluje optymalne ciśnienie w amortyzatorach. AIR-PRO skutecznie ogranicza wibracje pojazdu (o 25%), gwarantując wyższy komfort podróży i pewniejsze prowadzenie. Zabezpiecza również przed niestabilnością w przypadku silnych podmuchów wiatru lub jazdy po wyboistych drogach.

Intuicyjne ustawienia System AIR-PRO pozwala na precyzyjne dostosowanie sztywności zawieszenia do aktualnego obciążenia oraz umożliwia kierowcy modyfikowanie jego wysokości w zależności od warunków na drodze. Do dyspozycji mamy tryby: Soft, Load oraz Auto. Wybór trybu odbywa się za pomocą intuicyjnego pokrętła umieszczonego po lewej stronie deski rozdzielczej, a aktualny tryb wyświetla się na ekranie TFT. Za pomocą pokrętła możemy także w mgnieniu oka zmieniać wysokość zawieszenia, dostosowując je do załadunku lub unikania przeszkód. Ponadto, dzięki dodatkowemu zbiornikowi sprężonego powietrza, mamy możliwość szybkiej kontroli wysokości zawieszenia. Interesujące jest to, że preferowane ustawienia wysokości mogą być zapisywane i aktywowane według życzenia kierowcy. Te same funkcje dostępne są również w ładowni, skąd możemy również regulować parametry zawieszenia.

 

Trzy rodzaje ustawień zawieszenia Air-Pro

 

Innowacyjne funkcje zawieszenia Air-Pro Dynamika pojazdu Działanie systemu Air-Pro zależy od wielu czynników, takich jak warunki drogowe, obciążenie samochodu czy aktywność kierowcy. Czujniki w systemie AIR-PRO monitorują między innymi ciśnienie w układzie hamowania, położenie pedału gazu czy prędkość pojazdu. Co więcej, pneumatyczne zawieszenie współpracuje z elektrycznymi amortyzatorami, co skutkuje zmniejszeniem kąta przechyłu pojazdu w zakrętach nawet o 30%.

 

Zawieszenie AIR-PRO w pojazdach dostawczych IVECO wprowadzono wraz z pojawieniem się na rynku najnowszego Daily.

 

Praktyczne zastosowania zawieszenia AIR-PRO Nowoczesne zawieszenie AIR-PRO oferuje nie tylko wyższy komfort i bezpieczeństwo, ale także rozszerza zakres użytkowania pojazdu. Modele Daily wyposażone w AIR-PRO są idealne dla firm kurierskich, lawet czy w transporcie długodystansowym. Branża transportowa, w tym transport międzynarodowy, doceni elastyczność i zdolność AIR-PRO do szybkiego dostosowywania się do różnorodnych potrzeb.

 

 

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.
48 662 042 200
formularz kontaktowy