Dezynfekcja kabiny pojazdu

Strona główna / Aktualności / Dezynfekcja kabiny pojazdu
Dezynfekcja kabiny pojazdu

Nie czekaj – pozbądź się bakterii, wirusów i grzybów ze swojego pojazdu! Zamów usługę dezynfekcji kabiny – 5 skutecznych etapów.

 

Zaostrzone standardy bezpieczeństwa i higieny w DBK Truck Center dotyczą nie tylko naszych pracowników oraz klientów, ale również samochodów. Każdy z pojazdów wjeżdżających na serwis poddawany jest pięcioetapowemu procesowi dezynfekcji. Odkażanie dotyczy wszystkich elementów, z którymi mógł mieć styczność kierowca oddający pojazd do naprawy.

Dezynfekcja kluczyków

Pracownik BOK przyjmujący pojazd na serwis, odkaża kluczyki. Kierowca zobowiązany jest odłożyć kluczyki do specjalnej oznaczonej kuwetki na ladzie BOK. Pracownik Biura obsługi dezynfekuje przy użyciu dostępnych środków.

Wietrzenie pojazdu i dezynfekcja zewnętrzna

Pracownik BOK przyjmujący pojazd na serwis udaje się do samochodu znajdującego się na placu przed budynkiem DBK Truck Center i odkaża klamkę zewnętrzną pojazdu.

Dezynfekcja wewnętrzna pojazdu

Pracownik BOK  zabezpiecza siedzenie kierowcy specjalnym pokrowcem ochronnym, wsiada do pojazdu od strony kierowcy i przy użyciu środków dezynfekujących oraz ręczników papierowych wykonuje dezynfekcję następujących elementów: lewa tapicerka drzwi, koło kierownicy, manetki kierunkowskazów i wycieraczek, gałka zmiany biegów, prawy podłokietnik, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa.

Po zdezynfekowaniu  powyższych elementów wyposażenia zabezpiecza specjalną folią ochronną koło kierownicze oraz  dźwignię zmiany biegów. Pamiętajmy, że dezynfekcja wyłącznie kierownicy i drążka zmiany biegów, jest niewystarczająca. Należy przeprowadzić pełną dezynfekcję całej kabiny pojazdu.

Dezynfekcja kabiny pojazdu

Pracownik serwisu wyposażony w kombinezon ochronny, rękawiczki, okulary zamknięte lub przyłbicę wykonuje dezynfekcję całej kabiny pojazdu. Środki odkażające nanoszone są metodą aplikacji ciśnieniowej, co pozwala na pokrycie filmem wszystkich elementów kabiny. Pojazd jest wietrzony i po 10 min od aplikacji, następuje założenie folii ochronnej – zabezpieczenie kierownicy, lewarka zmiany biegów i hamulca. Następnie pojazd trafia na halę napraw i rozpoczynają się prace serwisowe.

Dezynfekcja po naprawie pojazdu

Po naprawie, pracownik serwisu wyprowadza pojazd z hali napraw na zewnątrz budynku i ponownie przeprowadza procedurę odkażaniaKluczyki zanoszone są do BOK, gdzie po raz kolejny są dezynfekowane, a następnie wydane odbierającemu pojazd.

Dezynfekcja pojazdu odbywa się na wolnym powietrzu i dotyczy wszystkich elementów, z którymi mógł mieć styczność kierowca, oddający pojazd do naprawy oraz mechanik oraz mechanik, naprawiający pojazd. Dezynfekcję kluczyków podczas przyjęcia zlecenia w Biurze Obsługi Klienta oraz elementów pojazdu w ramach dezynfekcji zewnętrznej i wewnętrznej, wykonuje pracownik biura, wyposażony w rękawiczki ochronne, maskę oraz pokrowiec ochronny. Dezynfekcję kabiny pod wysokim ciśnieniem wykonuje pracownik serwisu, wyposażony w kombinezon ochronny, rękawiczki oraz okulary zamknięte lub przyłbicę. Do dezynfekcji stosujemy wyłącznie preparaty wirusobójcze i grzybobójcze, zarejestrowane i dopuszczone do obrotu, które nie powodują żadnych odbarwień ani uszkodzeń pojazdu.

Zostaw samochód, pojedź do domu i wróć o umówionej godzinie! Zapraszamy!

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.